27.01.2018 Zakątek Rozwoju na Grottgera Warsztaty z Techniką Uwalniania

David Hawkins całe życie poświęcił podnoszeniu ludzkiej świadomości, opracował Mapę Poziomów Świadomości, która cytowana jest obecnie przez wielu autorów książek. Na mapie tej zaznaczył emocje, które nie służą naszemu życiu i zdrowiu (należą do nich, między innymi, poczucie winy, żal, złość i strach). Uważał, że na tyle czujemy złość, strach itd., na ile w nas jest stłumionej złości czy strachu. Źródło naszych uczuć jest wewnętrzne, a nie jak zazwyczaj sądzimy - zewnętrzne, na tę samą trudną sytuację, możemy zareagować na wiele różnych sposobów.

 Uwalniając wszystkie negatywne emocje (poprzez Technikę Uwalniania) jesteśmy z dnia na dzień coraz bardziej od nich wolni, a przez to odczuwamy mniej strachu, złości, poczucia winy i tych wszystkich emocji, które nas obciążają emocjonalnie oraz wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Emocji, które nie służą ani naszemu życiu ani relacjom z innymi osobami. Proces uwalniania następuje samoczynnie, ponieważ w każdym z nas jest naturalne dążenie do szczęścia i poszukiwanie ulgi w bólu.

 Ważne jest to, że do każdej z negatywnych emocji, które wewnętrznie odczuwamy, podłączona jest spora ilość myśli i przekonań, które ograniczają nasze życie w każdym z obszarów - emocjonalnym, zdrowotnym, rodzinnym i finansowym.

W trakcie procesu z Techniką Uwalniania odkrywamy, co jest prawdą a co jest tylko programem naszego umysłu czy wewnętrznym zbiorem przekonań. Odkrywamy też to, co już wcześniej mniej lub bardziej przeczuwaliśmy, że w  każdym z nas jest wewnętrzny nauczyciel, który prowadzi nas ku naszemu prawdziwemu Ja.

"Uwolnienie z jednoczesnym odpuszczeniem jest jak nagłe pozbycie się wewnętrznego napięcia albo jak zrzucenie ciężaru. Towarzyszy mu natychmiastowa ulga i lekkość oraz poczucie wolności i szczęścia.

Szybkość i subtelność Techniki Uwalniania jest zwodnicza, jej oddziaływanie jest bowiem niezwykle potężne."  D.R. Hawkins

Poniżej relacja jednej z osób, uczestniczących w cyklu warsztatów z Techniką Uwalniania, w Zakątku Rozwoju :

" Był to dla mnie ważny czas uzyskiwania dostępu do wewnętrznego spokoju i spotykania się ze sobą na różnych etapach, w różnych emocjach. 

Dzięki 'technice uwalniania' Hawkinsa zyskałam spokojny wgląd w siebie, przestałam bać się uczuć we mnie, ale też i w moim otoczeniu. Jako matka miałam wielokrotnie kłopot z udźwignięciem emocji dzieci i towarzyszeniem im w trudnych sytuacjach, dziś czuję oparcie w sobie i mogę łatwiej towarzyszyć, wspierać i przeprowadzać moje dzieci przez różne trudności. Doświadczam tego spokoju i jak to nazywam 'osadzenia' w sobie w coraz szerszej gamie relacji. 

Ogromną zmianą jest dostrzeganie w sobie rzeczy, które do tej pory postrzegałam poza sobą, w drugiej osobie. Dziś czuję, że to ja mam się tym, czy innym kawałkiem zaopiekować - to daje wolność." K .

 

Więcej o koncepcji wg której odbędą się warsztaty J 

Doktor David Hawkins twierdził, że decydujący wpływ na zdrowie mają nie działania na poziomie fizycznym, a świadomość. Podejściem tym podważył poglądy współczesnej medycyny na to, dlaczego chorujemy i jak zdrowiejemy.

Według Hawkinsa człowiek funkcjonuje na trzech nierozłącznych poziomach: fizycznym (ciało), mentalnym (umysł) i duchowym (świadomość). Nadrzędną funkcję pełni świadomość, bo dzięki niej doświadczamy niższych poziomów.  Ponieważ świadomość jest nadrzędna względem umysłu i ciała, to w niej należy dokonać zmian, aby wyzdrowieć. Aspekt duchowy jest najważniejszym aspektem każdej choroby.

Ponieważ większość ludzi przez całe życie tłumi uczucia lub próbuje od nich uciec, ta energia kumuluje się i szuka ujścia poprzez choroby psychosomatyczne, zaburzenia na poziomie fizycznym, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia zachowania i relacji osobistych. Skumulowane emocje blokują zarówno rozwój duchowy, jak i świadomość, a także powodzenie w wielu obszarach życia.

Technika Uwalniania, która wykorzystuje "mechanizm poddania", to praktyczna metoda usuwania przeszkód i przywiązań. Istnieje naukowy dowód jej skuteczności.

Korzyści stosowania Techniki Uwalniania realizują się na kilku poziomach:

 - poziom fizyczny

Pozbycie się stłumionych emocji zmniejsza nadmierną stymulację autonomicznego układu nerwowego i odblokowuje akupunkturowy system energetyczny . Kiedy ktoś stale praktykuje uwalnianie, ma coraz mniej zaburzeń fizycznych i psychosomatycznych, które często całkowicie znikają. Cofają się procesy patologiczne i ciało zaczyna z powrotem optymalnie funkcjonować.

 - poziom behawioralny

Zmniejsza się niepokój i negatywne emocje, jednocześnie zwiększa się witalność, wzrasta poziom energii, uważność, dobrostan, wydajność i bezwysiłkowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach życia.

Kiedy negatywne uczucia zostaną uwolnione, poziom uczuć pozytywnych nieprzerwanie wzrasta, wszelkie relacje poprawiają się w sposób widoczny. Zwiększa się również nasza zdolność do kochania, mamy mniej konfliktów. Usunięcie negatywnych blokad pozwala osiągać cele zawodowe z dużo większą łatwością, a zachowanie oparte na poczuciu winy coraz bardziej zanika. Skupienie się na wewnętrznym dojrzewaniu i rozwoju osobistym często ujawnia kreatywność i zdolności psychiczne, których się po sobie nie spodziewaliśmy. Niezwykle ważne, że zmniejsza się poczucie bycia zależnym, tak zgubne we wszystkich relacjach międzyludzkich.

 - poziom świadomości /uważności /duchowości

Odpuszczenie negatywnych emocji sprawia, że doświadcza się stale rosnącego szczęścia, zadowolenia, spokoju i radości.

Wzrasta uważność, samorealizacja, w swoim wnętrzu doświadcza się jedności.  

Termin :  27 stycznia 2018  (sobota)  w  godz. od 10.00  do 18.00 ( z przerwą na obiad)

Koszt : 300 zł

Miejsce : Zakątek Rozwoju, Gdynia ul. Grottgera 11

Zgłoszenia : mailowo-  elajuszczyk11(at)gmail.com lub sms - 602 740 616