Nie zaczęło się od ciebie

Autor powołuje się na badania naukowe, także te przeprowadzone w ostatnich latach, w których zaobserwowano, że potomkowie osób które przeżyły Holokaust, mimo że urodziły się wiele lat później, doświadczały tych samych uczuć jak ich rodzice.

Książkę rozpoczyna przejmująca historia z jego życia - historia o tym jak w wieku 34 lat zaczął tracić wzrok i zdiagnozowano u niego chorobę, której jak twierdzili lekarze, nie można wyleczyć. To historia poszukiwań poprawy swojego zdrowia w medytacji, głodówce i odosobnieniu. Jednak dwaj napotkani, przez autora książki, mistrzowie duchowi powiedzieli mu to samo : "Wróć do domu i pogódź się z rodzicami". Rodzice są częścią nas, 

nasz stosunek do nich jest ważny dla naszego rozwoju, szczęścia i poczucia spełnienia. Niezależnie od tego jakimi byli rodzicami. Jak czytamy w książce, odrzucając rodziców oddalamy się od samych siebie i zwiększamy cierpienie. Zobaczenie tego jest początkiem przebudzenia.

Mark Wolynn ubrał w słowa to, co wielokrotnie spotykam w historii osób, które do mnie przychodzą. To także jest częścią mojej historii życia. 

Na podstawie książki: "Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces." Mark Wolynn

tagi:
29 sierpnia 2018 0
Kontakt
Porozmawiajmy