Prowadzenie

 Pewnego dnia dowiedziałam się, że wracając z uroczystości rodzinnej, będę przejeżdżać przez to miasto. Poczułam że to ten czas, aby się tym ostatecznie zająć. Zadzwoniłam do urzędu miasta i mimo, że pani w pierwszej chwili nie chciała mi udzielić informacji, przekonałam ją że jest to dla mnie bardzo ważne, aby znaleźć grób babci. Kazała mi zadzwonić za dwie godziny, a w kolejnej rozmowie podała adres cmentarza, gdzie została pochowana moja babcia. Niestety na cmentarzu nie było numeracji, musiałam po prostu znaleźć ten grób, gdy już tam będę. 
Pojechałam z siostrą, która była sceptycznie nastawiona co do powodzenia tego przedsięwzięcia. Ja jednak czułam, że wszechświat będzie nam sprzyjał w tej sprawie. Wykonujemy bowiem bardzo ważne zadanie zarówno dla nas, jak i dla naszych dzieci bo, jak mówi tytuł książki o ustawieniach, "bez korzeni nie ma skrzydeł".
Nadszedł dzień, gdy wchodziłyśmy przez bramę cmentarza. Ustaliłyśmy że jedna z nas będzie szukać po lewej stronie od wejścia, a ja miałam szukać po prawej. Szłam skupiona, jak reprezentant podczas ustawień, kierujący się wewnętrznym ruchem. Czułam, że to ważna chwila w moim życiu. Idąc intuicyjnie w jednym kierunku, na północny- wschód od bramy, w pewnym momencie podniosłam głowę wyżej i zobaczyłam wysoki pomnik żołnierzy AK. Popatrzyłam na groby wokół pomnika i zobaczyłam, że na kilku z nich są napisy wskazujące na to, że są to groby żołnierzy. Pomyślałam, że to na pewno nie tutaj, odwróciłam się i poszłam w innym kierunku.
Przeszukałam jedną połowę cmentarza, a siostra-drugą i nie znalazłyśmy grobu babci. Gdy szłyśmy już ku wyjściu, idąc główną aleją z powrotem, mój wzrok przykuł pomnik żołnierzy, który widziałam na początku. Teraz widać go było z drugiej strony, a gdy spojrzałam w górę, na grób powyżej pomnika, zobaczyłam to czego tak długo szukałam -tabliczkę z imieniem i nazwiskiem mojej babci. Intuicja więc, prowadziła mnie wprost do celu, ale umysł w tym przeszkodził wytwarzając myśl: "To na pewno nie tutaj"...

Fragment książki którą piszę.

tagi:
29 sierpnia 2018 0
Kontakt
Porozmawiajmy