Trudne relacje

Podczas sesji wewnętrznej przemiany które prowadzę, obserwuję jak relacje które sprawiają nam najwięcej problemów, niosą nam także możliwości uzdrowienia, gdy się tym zajmiemy. W trakcie takich sesji uwolnione zostają stłumione uczucia, które sprawiają że trudno nam się żyje w różnych obszarach życia. 
Colin Tipping, autor książki ? Radykalne wybaczanie? twierdzi, że często robimy pewnego rodzaju unik i pomijamy kwestię trudnych uczuć jakie żywimy do innych ? żalu, złości czy gniewu. Pamiętam, jak kilka lat temu pracowałam z pewną osobą nad problemem jej dziecka i podczas tej pracy wyłoniło się pytanie o byłego męża- ojca dziecka. Pani powiedziała do mnie : ?Już mu wybaczyłam ?, ale dopiero pod koniec sesji dotarła do swoich prawdziwych uczuć i poczuła niewypowiedziany gniew do byłego męża. Pomyślałam wówczas, że ona chciała wybaczyć, czy też czuła że powinna wybaczyć, ale stłumione uczucie gniewu do byłego partnera, wciąż jeszcze w niej było.
W książce ?Wybaczyć niewybaczalne? David Stoop zawarł pewne prawdy o wybaczaniu. Jedna z nich mówi o tym, że w procesie przebaczania warto otworzyć się na perspektywę duchową. Podobne podejście występuje także w koncepcji Berta Hellingera i Colina Tippinga - prawdziwe wybaczenie dokonuje się właśnie z takiej perspektywy. Gdy otworzymy się wewnętrznie na to, że wszystko ma swój głębszy sens możemy uwolnić się od bólu. I wówczas stajemy się wolni.
Polecane książki:
?Wybaczyć niewybaczalne?, David Stoop, Wydawnictwo WAM, 2002
? Radykalne wybaczanie ? , Colin Tipping, Wydawnictwo Medium, 2009?

Fragment książki, którą piszę.

tagi:
13 marca 2019 0
Kontakt
Porozmawiajmy