Jestem psychologiem i absolwentką Studiów Podyplomowych „Akademia Coachingu”. W 1993 roku ukończyłam Uniwersytet Gdański i odtąd zajmuję się pomocą psychologiczną. W latach 1993 - 2013 pracowałam w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie prowadziłam indywidualne i grupowe zajęcia dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Zajmowałam się terapią psychologiczną, prowadziłam ustawienia rodzinne i coaching oraz diagnozę psychologiczną. Mam za sobą wiele lat rozwoju zawodowego (ponad 1500 godzin szkoleniowych) a także rozwoju osobistego - od własnej psychoanalizy, poprzez pracę metodą ustawień rodzinnych, do medytacji oraz metod pracy z ciałem. Podążając za swoją pasją w 2001 roku ukończyłam Szkołę Wizażu i Stylizacji „Beauty-Art” i odtąd pomagam kobietom także w wydobywaniu naturalnego piękna, poprzez analizę kolorystyczną typu urody i dobór kolorów w ubiorze. W 2009 roku założyłam własną firmę Centrum Rozwoju i Terapii „Baobab”.

Ukończyłam długoterminowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej i początkowo w ten sposób prowadziłam sesje terapeutyczne. W 1995 roku, po szkoleniu w nurcie terapii systemowej, zaczęłam pracować z rodzinami. W 2005 roku poznałam ustawienia hellingerowskie, które od tej pory zaczęły pełnić szczególną rolę na mojej drodze zawodowej, ukazując mi pełniejszy wymiar życia i pomocy drugiemu człowiekowi. Przeszłam całościowe szkolenie z zakresu ustawień, uczestniczyłam także w warsztatach Berta Hellingera w ramach Kursu Mistrzowskiego. Od 2007 zaczęłam prowadzić ustawienia grupowe i indywidualne. Odkrycie Techniki Uwalniania, stworzonej przez psychiatrę i nauczyciela duchowego, Davida Hawkinsa, dopełniło moje rozumienie tego co istotne w pomocy drugiemu człowiekowi. Uświadomiłam sobie, że podczas swojej 27 -letniej pracy, związanej z pomocą w trudnych sytuacjach, poznałam wiele metod pracy psychologicznej, ale wspólne w nich było spojrzenie na emocje, szczególnie stłumione emocje. One wskazywane są jako klucz do radości, odwagi i poprawy jakości życia. Oprócz ustawień, prowadzę obecnie także sesje i warsztaty z Techniką Uwalniania.

„Czy jestem zwykłym psychologiem ?” - przykład z mojej praktyki.

Kilka lat temu przyszła do mnie para na konsultację. Spotkanie umówił mężczyzna, powodem konsultacji był kryzys w związku. Podczas rozmowy, w którymś momencie padło z moich ust słowo "energia". Państwo mnie wysłuchali, następnie Pani popatrzyła na mnie i powiedziała:
"A ja pytałam się męża, czy my do takiego zwykłego psychologa idziemy ?"
"No i jak Pani myśli?" - odpowiedziałam.
Bo ja o tym myślę tak, co powiedziałam wtedy tej parze, że ponad dwadzieścia lat temu skończyłam szkolenia z tzw. klasycznej terapii rodzin i tak pracowałam przez pewien czas. Nie było to nawet w 30%  tak skuteczne, jak metody którymi pracuję teraz. Uważam, że przyszłość psychologii należy właśnie do tych metod, które w kontakcie z drugą osobą  wychodzą poza freudowskie "id, ego i superego". Moje doświadczenie w pracy psychologicznej, potwierdza to co powiedział Jung, że nie da się rozpatrywać ludzkiej psychiki bez duchowości człowieka. W tę duchową przestrzeń prowadzą zarówno ustawienia,  które odkrył dla świata Bert Hellinger, jak i Technika Uwalniania - którą stworzył psychiatra z wieloletnią praktyką lekarską - David Hawkins. O tym pisze w swoich książkach Deepak Chopra - lekarz, twórca nowych teorii z zakresu medycyny ducha i ciała. Polecam "Siedem duchowych praw sukcesu" ,jego autorstwa,  książkę Bertolda Ulsamera o ustawieniach - "Bez korzeni nie ma skrzydeł" i "Technikę Uwalniania" D.R. Hawkinsa oraz "Tao psychologii" jungowskiej terapeutki, Jean Shinoda Bolen.

 

Fragmenty mojej książki, są dostępne na:
https://www.facebook.com/PracowniaPsychologicznaElzbietaJuszczyk

 

Poniżej wykaz ukończonych przeze mnie szkoleń.

Ukończyłam szkolenia psychologiczne z zakresu psychoterapii indywidualnej:

 • w latach 1994 -1995 , zorganizowane przez Ośrodek Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie
 • w roku 2009, w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi z zakresu terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu oraz systemowej terapii rodzin – w 1995 roku (organizator: Stowarzyszenie Psychoterapeutów Krakowskiego Ośrodka Terapii)


Odbyłam szereg szkoleń z metody ustawień:

 • 2005 r. warsztaty prowadzone przez Berta Hellingera „ Miłość w służbie życia”
 • lata 2005 – 2007 całościowe szkolenie z metody ustawień systemowych (kurs podstawowy oraz kurs zaawansowany adresowany do psychoterapeutów) zorganizowane przez Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych
 • 2006 r. warsztaty prowadzone przez Berta Hellingera w ramach “Kursu Mistrzowskiego”
 • 2006 r. seminarium Jacoba Schneidera  „Ustawienia systemowe problemów małżeńskich/par”
 • 2006 r. seminarium Seglinde Schneider  „Ustawienia systemowe w kontakcie indywidualnym ( praca z dziećmi i na temat dzieci)”
 • 2007 r.  seminarium  dr  Ilse Kutschery „Ustawienia symptomów somatycznych”
 • 2010 r.  warsztaty szkoleniowe Coline dAubret „Trzy korzenie uwalniania systemowego”
 • 2011 r. seminarium Marii Senftleben-Gudrich w oparciu o koncepcję B. Hellingera „Moje miejsce i role w rodzinie i życiu”
 • 2011 r. seminarium coachingowo-szkoleniowe prowadzone przez Marię Senftleben-Gudrich „Sukces zawodowy. Ustawienia systemowe dla organizacji”
 • 2011 r.  szkolenie Heiko Hinrichs : „Praktyczne zastosowanie figur ustawieniowych w indywidualnej pracy z klientem” (Family Affair Polska)
 • 2011-2012  szkolenie  “Ustawienia systemowe dla organizacji” prowadzone przez Marię Senftleben-Gudrich i Hedy Leitner-Diehl.
 • 2016 r. seminarium i warsztaty prowadzone przez prof. Franza Rupperta „Miłość, trauma i Ja”

 

W latach 2018 - 2020  przeszlam szkolenie w "Akademii Psychobiologii" prowadzone przez dr nauk med. Marzannę Radziszewską.

Kontakt
Porozmawiajmy